Ateities sandorių maržos reikalavimai | Luminor

Ateities sandorių prekyba yra maržinė. Maržinė prekyba arba prekyba naudojant svertą (angl. leverage), leidžia investuotojui pirkti arba parduoti finansines priemones, kurių nominali suma viršija investuotą kapitalą.

Užstatas (marža) – tai suma, rezervuojama prekybos sąskaitoje, skirta padengti galimiems atvirų ateities sandorių pozicijų  nuostoliams. Visada yra rizika, kad nuostolis iš ateities sandorių pozicijos bus didesnis nei pateiktas užstatas.

Pradinis užstatas (angl. Initial Margin) ir palaikymo užstatas (angl. Maintenance Margin)

Pradinis užstatas (angl. Initial Margin) – tai užstato dydis, kurį klientas privalo turėti prekybos sąskaitoje, norint atidaryti ateities sandorio poziciją.

Palaikymo užstatas (angl. Maintenance Margin) – tai užstato dydis, kurį klientas privalo visuomet turėti prekybos sąskaitoje, kol atidaryta ateities sandorio pozicija.

Reikalavimas papildyti užstatą arba uždaryti pozicijas (angl. Margin Call)

Jeigu užstato dydis tampa mažesnis už palaikymo užstato reikalavimas, klientui pateikiamas reikalavimas papildyti užstatą arba uždaryti pozicijas. Įprastai apie tai klientui pranešama DNB Trade platformoje. Jeigu klientas nesiima atitinkamų veiksmų, bankas gali uždaryti visas pozicijas kliento vardu.

Perspėjimas dėl rizikos

Ateities sandoriai yra maržinė priemonė. Maržinė prekyba arba prekyba naudojant svertą (angl. leverage), leidžia investuotojui pirkti arba parduoti finansines priemones, kurių nominali suma viršija investuotą kapitalą. Dėl naudojamo sverto prekyba maržinėmis priemonėmis yra labai rizikinga. Nesėkmės atveju galima ne tik prarasti visą savo investuotą kapitalą, bet ir papildomai likti skolingam reikšmingas sumas.

Susipažinkite su informacija apie finansines priemones bei joms būdinga rizika, kuri pateikta šiame puslapyje.